Aktywne spędzanie czasu na łonie natury, ukojenie pośród lasów, gór lub jezior oraz złapanie oddechu z dala od codziennego pędu to marzenie niejednej z rodzin. Całoroczne domki mobilne stały się wspaniałym i niezwykle komfortowym rozwiązaniem dla osób, które na własnej działce pragną utworzyć niewielki, acz praktyczny i funkcjonalny, mały raj. Siedlisko nie musi być duże, aby móc urządzić w nim kawałek przestrzeni nawet dla najmłodszych członków rodziny.
Letnisko lub całoroczny dom
Całoroczne domy mobilne mają tę zaletę, iż są niezwykle praktyczne i tanie w utrzymaniu. Można umieścić je na działce bez uzyskiwania kosztownych i wymagających mnóstwa formalności zgód na budowę. Niewielki, bo mający do 40 metrów kwadratowych, dom wielkości mieszkania to często spełnienie marzenia o własnym kącie pośród przyrody w stosunkowo niewielkiej cenie. Dla osób zmęczonych zgiełkiem miasta może być także doskonałym letniskiem. Na małej przestrzeni jednak należy bardzo dokładnie zaplanować każdy szczegół, aby była funkcjonalna i pomieściła wszystko, co jest potrzebne – od kuchni i łazienki po sypialnię, salon i pokój dziecięcy. Wbrew pozorom – nawet na tak małym metrażu – da się wyczarować kącik dla najmłodszych.
Pokój dziecięcy lub kącik zabaw
Przede wszystkim należy podjąć decyzję, czy na niewielkiej powierzchni jest możliwość wygospodarowania osobnego pomieszczenia, które będzie stanowiło mały pokój dziecięcy. Wówczas, mimo ograniczeń łatwo zaaranżować niewielkie dziecięce królestwo. Jeśli jednak projekt domu, z najróżniejszych powodów, eliminuje perspektywę utworzenia ścianki działowej – na przykład z braku dostępu do światła dziennego, warto zastanowić się nad wyznaczeniem miejsca dla dzieci w salonie za pomocą zastosowania modnych lameli lub przenośnego parawanu. Kawałek osobistej przestrzeni, która nie zawsze musi być odgrodzona ścianą, to ważny element prawidłowego funkcjonowania psychiki każdego z członków rodziny.
Aranżacja niewielkiej przestrzeni dla dzieci
Po podjęciu najważniejszej decyzji dotyczącej formy i wielkości dziecięcej przestrzeni należy zaprojektować ją w sposób jak najbardziej funkcjonalny przy użyciu nowoczesnych metod projektowania niewielkich wnętrz. Z pomocą przychodzą takie rozwiązania jak umieszczenie w dziecięcym pokoju łóżka z antresolą, dzięki któremu pod meblem zyskuje się miejsce na umieszczenie biurka lub stworzenie atrakcyjnej kryjówki do zabawy. Jeśli dzieci jest więcej – zastosować warto także, popularne od lat, klasyczne łóżka piętrowe. By zaoszczędzić jak najwięcej miejsca, warto zrezygnować z elementów stojących na podłodze, takich jak skrzynie, regały czy lampy, na rzecz wiszących półek, wieszaków i kinkietów.
Minimalizm to podstawa
Niewielkie przestrzenie uczą minimalizmu. O niezbieraniu dużej ilości niepotrzebnych bibelotów należy pamiętać przede wszystkim w codziennej organizacji dziecięcej przestrzeni. Zbyt duża ilość zabawek nie służy rozwojowi, a jedynie rozprasza dzieci. Coraz popularniejszy staje się pomysł wymiany zabawek między zaprzyjaźnionymi rodzinami, co sprawia, że dzieci co jakiś czas zyskują nowe gry i układanki bez zagracania mieszkania. Co ważne, dzięki przeprowadzce z bloku do nawet małego, całorocznego domu na wsi czy pod miastem, dziecko zyskuje możliwość spędzania czasu na świeżym powietrzu, czego nie zastąpią żadne gadżety.
Nasza firma specjalizuje się w tworzeniu niewielkich i przytulnych całorocznych domów mobilnych dla całej rodziny. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z możliwości stworzenia sielskiej przestrzeni w prosty i niedrogi sposób!